A Bunnahabhain travel retail szegmensének kiadása az Eirigh Na Greine - a név jelentése "reggeli ég". A whisky alkoholfoka a már megszokottnak mondható 46,3% abv. Teljes időben francia és olasz vörösboros hordókban érlelt whiskykből alkották meg, ami az idők során változhatott, ugyanis a lepárló jelenleg csak mint francia vörösboroshordós érlelés hivatkozik rá, régebbi jegyzetekben azonban az olasz is említésre kerül. A kiadás jó ideje létezik, elképzelhető, hogy az elmúlt években eképpen változott a beltartalom. A korábbi jegyzetekben azt is említik, hogy csak részben érlelődött boroshordókban, a lepárló hivatalos közlése szerint azonban ma már teljes időben ilyen érlelésekből házasították. Nyilván az érlelt készletek alakulása is befolyásolja a palackozásokat. Mi egy 2017-ből származót fogunk kóstolni.
Bunnahabhain Eirigh Na Greine, 46,3% abv
(Travel Retail)
Ország: Skócia
Régió: Islay
Lepárló: Bunnahabhain Distillery
Szín: borostyán
Illat: Fekete bogyós gyümölcsök, áfonya, vörösáfonya, malátásság, de benne vannak a dohos, fás jegyek is. Karamellás gyümölcs, toffee, édes fahéj.
Íz: Édesebb feketeszederlé; száraz, szegfűszeges és kellőképpen érezhető a hordóíz is. Abszolút vörösboros profil. Van egy kis csípős fűszeressége is, talán bors.
Lecsengés: Szegfűszeg, piros gyümölcs és hordós karakter.
Érdekes, vörösboros próbálkozás. Én alapvetően szeretem a vörösboros érleléseket és utóérleléseket, bár az utóbbi időben annyi ilyet kóstoltam, hogy most a klasszikus, karamellás bourbonös karaktert keresem inkább. De ez a whisky kellemes, iható, kissé csípősen fűszeres. Finom, meg minden, de nem venném meg csak úgy itthonra iszogatni, inkább akkor a standard 12 éves vagy az An Cladach, amit majd a következő posztukban fogunk tárgyalni. Hiába, ízlések és pofonok. A boros érleléses gyűjteményembe azért elfér.
A Bunnahabhain Eirigh Na Greine travel retail kiadás a poszt megírásának pillanatában nem nagyon elérhető a külföldi webshopokban, utolsó ára Master of Malton 28 ezer forint körül alakult. Mivel azonban travel retail kiadásról beszélünk, gyakori utazók a reptereken találkozhatnak vele.
A blogon közölt kóstolójegyzetek a saját érzékelésemet tükrözik és nem feltétlenül állnak kapcsolatban a hivatalos kóstolójegyzetekkel.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.